Өсвөрийн жүдочид УАШТ-д оролцох эрхээ авлаа

12422345_585996194881831_314906801_oБиеийн тамир, спортын тухай хууль, Нийслэлийн Засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын захирагчийн 2013 – 2016 оны үйл ажиллагааны хөтөлбөр, эдийн засаг, нийгмийн 2016 оны зорилтыг хэрэгжүүлэх зорилгоор Нийслэлийн Биеийн тамир, спортын газраас Монголын Жүдо бөхийн холбоотой хамтран Улаанбаатар хотын аварга шалгаруулах жүдо бөхийн өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээнийг 2016 оны 03 дугаар сарын 13 – 15-ны өдрүүдэд “Алдар” спорт хорооны зааланд зохион байгууллаа. Монгол Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох эрх олгох энэхүү ач холбогдолтой тэмцээний нийт 24 жинд 20 байгууллагын эрэгтэй, эмэгтэй 700 тамирчин оролцсоноос:

Медальт байр эзэлсэн болон эрх авсан тамирчид:

-27кг
1. Н. Баянжаргал /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
2. Ж. Энхсайхан /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. Г.Таван-Эрдэнэ /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. О. Тэнгис /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
5. Т. Баяржаргал /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. О. Гайтав /“Тэмүүжин” клуб/
7. Д. Эрхэмбилэг /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
7. О. Энхжин /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/

-30кг
1. Жанцандорж /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
2. Б. Билэгзаяа /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
3. С. Содтүшиг /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. А. Сүхбат /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
5. Н. Буянхишиг /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. Азбилэг /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
7. Ц. Батцэрэн /“Тэмүүжин” клуб/
7. А. Түвшинтөгс /Сонгинохайрхан дүүрэг/

-34кг
1. Э. Сүржавхлан /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
2. М. Булганхангай /Сонгинохайрхан дүүрэг/
3. Г. Өнөболд /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Ц. Амгалансүх /Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хороо/
5. Б. Эрдэнэчулуун /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Л. Дашням /“Боржин төв” дэвжээ/
7. Сүхбат /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
7. Б. Дөлгөөн /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/

-38кг
1. Э. Тулга /“Аварга” дунд сургууль/
2. Э. Түшиг /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
3. Б. Бат-Оргил /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Д. Самданжамц /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. А. Дөлгөөндалай /“Борнуур” дэвжээ/
5. Э. Амартүвшин /“Тэмүүжин” клуб/
7. У. Бямбасүрэн  /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Б. Отгончулуун  /“Боржин төв” дэвжээ/

-42кг
1. Г. Тэмүүжин /Чингэлтэй дүүрэг/
2. Б. Нямдаваа /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Д. Мөнхзолбоо /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Г. Отгонбаяр /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. А. Ганбилэг /“Сүлд” дэвжээ/
5. Г. Эрдэнэбат /“Тэмүүжин” клуб/
7. М. Батмөнх /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Э. Энхбаяр /Сонгинохайрхан дүүрэг/

-46кг
1. Б. Золжаргал /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
2. У. Даваасүрэн /“Сүлд” дэвжээ/
3. Б. Хүрэлшагай /Чингэлтэй дүүрэг/
3. Б. Дашпунцаг /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Б. Сумъяабазар /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. Н. Баасандорж /Чингэлтэй дүүрэг/
7. Ш. Буян-Ундрах /“Аварга” дунд сургууль/
7. Дашням /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/

-50кг
1. П. Дүгэржав /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
2. Б. Сүабат /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. С. Баясгалан / “Борнуур” дэвжээ/
3. Н. Одхүү /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
5. А. Сумъяабазар /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Б. Тэргэл /Чингэлтэй дүүрэг/
7. С. Өсөхбаяр /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
7. Б. Мөнхсүлд /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/

-55кг
1. О. Ган-Эрдэнэ /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
2. М. Идэрхүү /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Н. Хүрэлхүү / “Боржин төв” дэвжээ/
3. Б. Довдонбат / “Борнуур” дэвжээ/
5. Х. Гомбонасан /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Х. Санчир /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Г. Түвдэнжамц /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
7. Г. Хосбаяр /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/

-60кг
1. Б. Нармандах /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
2. Д. Золбоо /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
3. Г. Баттөмөр /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
3. Э. Сумъяабазар /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Э. Буд-Эрдэнэ / “Тэмүүжин” клуб/
5. Э. Билгүүн / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
7. Б. Гансүрэн /Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хороо/
7. Б. Намуунбаяр /Монголын Жүдо бөхийн академи/

-66кг
1. Г. Болор-Очир /“Борнуур” дэвжээ/
2. У. Бямбахүү /“Боржин төв” дэвжээ/
3. Б. Ганшагай /“Сүлд” дэвжээ/
3. Г. Лхагвацэрэн /“Аварга” дунд сургууль/
5. Н. Бямбабаяр /“Тэмүүжин” клуб/
5. Ц. Цэрэнноров /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
7. Ч. Хостөгөлдөр /Цагдаагийн ерөнхий газрын “Хүч” спорт хороо/
7. Б. Батсайхан /“Сүлд” дэвжээ/

-73кг
1. Э. Мөнхбаясгалан /“Сүлд” дэвжээ/
2. Б. Жандос /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
3. Гончигдорж /Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хороо/
3. Сумъяадорж /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
5. Б. Нямбаяр /“Борнуур” дэвжээ/
5. Ч. Болдбаатар /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Б. Тэнгис /Монголын Жүдо бөхийн академи/
7. И. Мэндбаяр /“Их шавь” дэвжээ/

-81кг
1. М. Гантулга /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
2. О. Жавхлантөгс /“Борнуур” дэвжээ/
3. Э. Эрдэнэмандах /Цагдаагийн ерөнхий газрын “Хүч” спорт хороо/
3. Д. Ууганбаяр /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Б. Тэлмэн /Монголын Жүдо Академи
5. М. Мандахбаяр / “Тэмүүжин” клуб
7. Г. Сүхбаатар /Монголын Жүдо бөхийн академи/
7. У. Балжинням /Чингэлтэй дүүрэг/

-90кг
1. Б. Хэрлэн /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
2. Б. Отгонбаатар /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Г. Ялгуунбаатар /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
3. Б. Сүхбат /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Б. Цэнгүүн /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Б. Ганхүлэг /“Аварга” дунд сургууль/
7. М. Ган-Эрдэнэ /“Командос” клуб/
7. Б. Эрдэнэтөр /“Аварга” дунд сургууль/

+90кг
1. Б. Мөнхсүлд /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
2. Б. Одхүү / “Аварга” дунд сургууль/
3. Б. Мандалбат /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. Т. Үйтүмэн /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
5. Б. Лхагвасүрэн / “Командос” клуб/
5. Т. Хүрэлбаатар / “Командос” клуб/
7. Г. Эрдэнэсайхан /Сонгинохайрхан дүүрэг/
7. Р. Дөлгөөн /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/

-32кг
1. О. Анударь / “Тэмүүжин” клуб/
2. Г. Нандинцэцэг /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Т. Ариунзаяа / “Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
3. Г. Мөнхзаяа /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Б. Отгонжаргал /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Л. Бүжинлхам /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
7. Э. Маралмаа /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
7. О. Номин-Эрдэнэ /Чингэлтэй дүүрэг/

-36кг
1. Ц. Нямхишиг /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
2. Н. Хэрлэнтуул /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. М. Сүнжидмаа /Багануур дүүрэг/
3. О. Оюунчимэг /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. Э. Охинсондор /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
5. С. Элбэгзаяа /Сонгинохайрхан дүүрэг/
7. Х. Хулан /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/
7. П. Одмаа / “Боржин төв” дэвжээ/

-40кг
1. Г. Хонгорзул /Сонгинохайрхан дүүрэг/
2. Р. Ням-Эрдэнэ /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. О. Дэлгэрмөрөн / “Тэмүүжин” клуб/
3. Е. Хүслэн /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Б. Алтанзул /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. М. Мөнхзаяа /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Д. Цэрэндулам /Сонгинохайрхан дүүрэг/
7. Р. Хонгорзул /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/

-44кг
1. Г. Бүрнээбаяр / “Боржин төв” дэвжээ/
2. Ч. Отгончимэг / “Тэмүүжин” клуб/
3. Г. Эрдэнэцэцэг /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. Б. Азжаргал /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. М. Мөнгөнзаяа /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
5. Б. Оюунцэцэг /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. А. Алтантуяа / “Боржин төв” дэвжээ/
7. Э. Энх-Уянга / “Борнуур” дэвжээ/

-48кг
1. Б. Хорлоо /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
2. Ц. Адъяасүрэн /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. С. Ариусах /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. Э. Золзаяа /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Л. Энх-Отгон /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. М. Мөнх-Уянга /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Б. Болорцэцэг /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
7. О. Ирмүүнзаяа / “Борнуур” дэвжээ/

-52кг
1. Ц. Сансармаа /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
2. Б. Батхишиг /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. М. Халиунаа /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Н. Хонгорзул /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
5. Ц. Цэрэнжаргал /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Ц. Сүрэнжав /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
7. Э. Анужин /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
7. Б. Амаржаргал /“Борнуур” дэвжээ/

-57кг
1. Д. Тунамалтаж /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
2. Ц. Сүнжидмаа /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Б. Халиун /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Ц. Алтанзул /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Сувд /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/
5. Н. Эгшиглэн /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Э. Ундармаа /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
7. Б. Майцэцэг /Баянзүрх дүүрэг, “Женко” клуб/

-63кг
1. Г. Отгонцэцэг /“Тэмүүжин” клуб/
2. Ц. Энхчимэг /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
3. Б. Ганзаяа /“Борнуур” дэвжээ/
3. С. Лхагвадулам /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
5. О. Түвшинзаяа /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Л. Дэлгэрмаа /Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хороо/
7. Н. Маралмаа /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
7. А. Хонгорзул /“Алтайн хүчтэн” дэвжээ/

-70кг
1. Н. Гэрэлтуул /Чингэлтэй дүүрэг/
2. Д. Долгорлхам /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
3. Г. Дэлгэрцэцэг /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Б. Эрдэнэт-Од /Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хороо/
5. А. Халиун /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
5. Н. Мягмарнаран /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
7. Г. Намуун /“Борнуур” дэвжээ/
7. О. Энххүслэн /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/

+70кг
1. А. Адъяасүрэн /Төрөлжсөн сургалттай биеийн тамир, спортын дунд сургууль/
2. У. Гэрэлсүрэн /Хан-Уул дүүрэг, “Женко” клуб/
3. Г. Намуунаа /Сонгинохайрхан дүүрэг/
3. М. Бэрхшагай /Сонгинохайрхан дүүрэг/
5. Б. Уран-Эрдэнэ /Хил хамгаалах ерөнхий газрын “Хилчин” спорт хороо/
5. Б. Түвшинжаргал /Онцгой байдлын ерөнхий газрын “Аврагч” спорт хороо/
7. Ч. Амгалан /“Боржин төв” дэвжээ/
7. Б. Намуун /“Боржин төв” дэвжээ/ нар шалгарлаа.

Тэмцээний хөвгүүдийн ангилалд шилдэг тамирчнаар Зэвсэгт хүчний “Алдар” спорт хорооны тамирчин Жанцандорж, охидын ангилалд “Тэмүүжин” клубын тамирчин О.Анударь нар шалгарлаа гэж Нийслэлийн Биеийн тамир, спортын газраас мэдээллээ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here